Sion Sono ve Çorba Filmi : The Forest of Love

Sion Sono bu sıralar en sevdiğim yönetmen arasında ama ne yazık ki bu film bütün filmlerinin çorbası olmuş. Netflix’e geldiğini görünce ”allah allah ne işi var bunun” demiştim ve hemen izledim (büyük ihtimalle netflix için yapılmış ya da sonra netflix’e satılmış oralarını bilemem.) eğer netflix için yapıldıysa bu filmin neden kötü olduğunu açıklıyor. Şunu söylemem gerekir ki Sion Sono gerçekten yaratıcı ve rahatsız edici film yapan bir yönetmen.

Ne yazık ki bu film ise çorbadan başka bir seviyeye gelemez. O kadar çorba bir film ki, karakterlerin adı bile bi önceki filmlerinde kullandığı karakterlerin adı. Önce bunu gönderme sandım ama bu aynı isimlere sahip olan karakterler bu filmde bile aynı özelliklere sahip. Son olarak ile filmi izleyecekseniz full odak izlemeniz lazım, o kadar hızlı gelişiyor ki olaylar dikkatiniz gittiği an her şey karışıyor. Netflix kafana silah mı dayadı Sono? Niye böyle bir şey yaptın?

Puanım 5/10

Edit: Deep Cut halini şimdi izledim ve bütün dediklerimi tokatladı. (Çorba demem hariç) Deep Cut cidden çok derin ve kaliteli.
Puanım 8/10

(Visited 13 times, 1 visits today)

Leave A Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir